MIESZKANIE W POWOJENNEJ KAMIENICY 

Dwupokojowe mieszkanie zlokalizowane jest w spokojnej dzielnicy Gdańska nieopodal Gdańskiego Śródmieścia.

Powojenny charakter dzielnicy i architektury budynku był inspiracją do stworzenia projektu wnętrza, który nawiązywałby do klimatu z przed lat, ale w nowoczesnym wydaniu.

Podstawową wytyczną projektu było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni dla 2 osób, gdzie dizajn i kolor odgrywały by duża rolę.

Mieszkanie zlokalizowane jest w kamienicy i nie wpada do niego zbyt dużo światła, dlatego postawiono na jasną kolorystykę, uzupełnioną mocnymi akcentami.

Właścicielka jest miłośniczką dizajnu, więc w mieszkaniu znalazły się perełki wzornictwa i piękne dodatki wyszukane w sklepach z unikatowym wzornictwem i na aukcjach internetowych.

Większość mebli jest od polskich producentów (mn. Pastform, Fameg). Pozostawiono także meble z poprzedniej aranżacji (fotel Kanu Augustyniaka inwestorka przywiozła ze sobą z poprzedniego mieszkania) oraz meble vintage. Wyjątkowy obraz, który znalazł się w kuchni jest autorstwa Justyny Rudzińskiej.

 

Projekt zakładał świadome podejście do remontu zgodnie z zasadami zrównoważonego projektowania. Postawiono na naturalne i trwałe materiały.  Zgodnie z zasadą 3R (Reduce, Reuse, Recycle) założono zminimalizowanie robót budowalnych, bez zbędnych wyburzeń lub dokładania ścianek z płyt oraz zachowano widoczne rury instalacyjne.

Wykorzystano farby o minimalnej zawartości związków lotnych. 

 

Data projektu i realizacji: 2020/2021

Powierzchnia mieszkania: 45m2

Zdjęcia: Hania Połczyńska/ http://www.kroniki.studio/

Stylizacja: Dominika Filipowicz